Jest to medycyna regulacyjna traktująca problem pacjenta holistycznie. Praca polega na zmniejszeniu napięć w ciele Pacjenta za pośrednictwem rąk terapeuty, czego efektem jest odblokowanie przepływu krwi...
Metoda badania pacjenta wykorzystująca do oceny problemu i doboru terapii test mięśniowy. Test ten wskazuje na reakcję układu nerwowego. Gdy w ciele występuje stres, układ nerwowy...
Klasyczne podejście do problemu pacjenta obejmujące badanie postawy oraz miejsca problemu pod kątem ortopedyczno-neurologicznym. Początek pracy obejmuje terapię manualną ukierunkowaną na...
Dojeżdżam do Pacjentów którzy ze względów zdrowotnych nie mogą samodzielnie dostać się do gabinetu (ból ostry, znaczne osłabienie lub niepełnosprawność). Na wizytę zabieram...
Powstała w Stanach Zjednoczonych w 1874 roku jako alternatywa dla słabo wtedy rozwiniętej medycyny konwencjonalnej. Osteopatia opiera się na 4 zasadach:
– Ciało jest jednością
– Struktura i funkcja są od siebie zależne
– Nadrzędna rola tętnic
– Ciało ma zdolność do samoleczenia
Jest to medycyna regulacyjna traktująca problem pacjenta holistycznie. Pierwotnie została stworzona do walki z infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi, jednak zmiany potrzeb cywilizacyjnych ukierunkowały ją na leczenie problemów przewlekłych. Praca polega na zmniejszeniu napięć w ciele Pacjenta za pośrednictwem rąk terapeuty, czego efektem jest odblokowanie przepływu krwi. Jeżeli krew krąży w niezaburzony sposób to ciało odzyskuje możliwość samoleczenia, ponieważ z krwią do miejsca problemu dostają się wszystkie potrzebne do zachowania zdrowia substancje. Skuteczność osteopatii jest poparta wieloma badaniami.
Osteopatia dzieli się na 3 główne dziedziny:
Parietalna – czyli praca na układzie mięśniowo-powięziowo-szkieletowym obejmująca mobilizacje i manipulacje stawów, rozciąganie struktur mięśniowych i powięziowych.
Czaszkowo-krzyżowa – obejmująca korekcję kości czaszki i kości krzyżowej. Celem jest umożliwienie prawidłowego krążenia płynu mózgowo-rdzeniowego poprzez zmniejszenie napięć oponowych.
Trzewna – inaczej wisceralna, polega na mobilizacji narządów w jamie brzusznej i klatce piersiowej w celu poprawy ich odżywienia co przekłada się na ich lepszą funkcję.
Została stworzona w Stanach zjednoczonych przez Chiropraktyka (odłam osteopatii) w latach 60. Jest to metoda badania pacjenta wykorzystująca do oceny problemu i doboru terapii test mięśniowy. Test ten wskazuje na reakcję układu nerwowego. Gdy w ciele występuje stres, układ nerwowy wyłącza mięsień przez co staje się on słaby. Gdy wprowadzimy czynnik który zniweluje stres – mięsień natychmiast odzyska swoją siłę. Test ten precyzyjnie wskazuje na obszar problemu Pacjenta oraz na jego charakter. Są 4 poziomy które mogą dawać problemy ze zdrowiem:
Kinezjologia dzieli się na wiele odłamów. Ja w swojej pracy aktualnie wykorzystuję dwa:
Kinezjologia stosowana
– obejmuje badanie pacjenta z zakresu problemów czysto strukturalnych. Test mięśniowy wskazuje na miejsce problemu, a następnie na to w jaki sposób go zniwelować. Przykładem może być ból kolana, którego przyczyna leży w kręgosłupie. Dysfunkcja odcinka lędźwiowego może wyłączyć mięśnie stabilizujące staw kolanowy prowadząc do wystąpienia bólu. Test kinezjologiczny wskaże na to który segment kręgosłupa należy skorygować i w jakim kierunku, co zmniejszy problem w stawie kolanowym.
Kinezjologia energetyczna
– wykorzystuje do badania zwykły test mięśniowy, jednak poprawia jego specyficzność poprzez dodanie mudr wyciągniętych ze Starej Medycyny Hinduskiej. Ułatwia to ocenę poziomu na jakim jest problem. Leczenie zaburzeń w ciele wykorzystuje wiele podejść z całego świata takich jak akupunktura, ósemki tybetańskie, czakry, pracę emocjonalną z kolorami/dźwiękami/zapachami, leczenie poprzez dobór odpowiednich suplementów i zrównoważenie diety. Praca tą metodą jest niezwykle skuteczna ponieważ test mięśniowy wskazuje na przyczynę problemu i na to która z wielu metod pracy będzie najlepsza w jej leczeniu.
Fizjoterapia i terapia manualna jest to klasyczne podejście do problemu pacjenta obejmujące badanie postawy oraz miejsca problemu pod kątem ortopedyczno-neurologicznym. Początek pracy obejmuje terapię manualną ukierunkowaną na zmniejszenie napięcia mięśniowo-powięziowego oraz poprawę zakresu ruchomości stawów. Następnie pracuję z pacjentem ćwiczeniami których celem jest nauka prawidłowego rozciągania oraz nauka ćwiczeń wzmacniających mięśnie utrzymujące prawidłową postawę. Korzystam głównie z metod ćwiczeń takich jak klasyczny stretching, rolowanie, Kinetic control (kontrola motoryczna) lub McKenzie (korekcja kręgosłupa)
Dojeżdżam do Pacjentów którzy ze względów zdrowotnych nie mogą samodzielnie dostać się do gabinetu (ból ostry, znaczne osłabienie lub niepełnosprawność). Na wizytę zabieram swoją leżankę, przyrządy do badania oraz podstawowe przybory do ćwiczeń. Cena za wizytę ustalana jest indywidualnie zależnie od czasu dojazdu do pacjenta.
Bardzo polecam tego fizjoterapeutę. Ma szeroką wiedzę którą ciągle poszerza. Pomógł mi z przywróceniem pełni ruchu w ręce po złamaniu łokcia. Kolejny raz gdy klasycznie "siekło w karku" wystarczyły 2 wizyty i byłem jak nowy. Pan Kamil zawsze jest miły i zachowuje pełen profesjonalizm.
Adrian S.
Z całego serca polecam! Przeszłam przez wielu lekarzy i sporo leków. Wystarczyła jedna wizyta i czuję się jak nowonarodzona! Wspaniałe podejście do pacjenta i potężna wiedza.
Profesjonalista w każdym calu!
Sara
Bardzo polecam pana Kamila,po jednej wizycie znacząca poprawa jestem w szoku, żałuję że wcześniej nie pojawiłam się w jego gabinecie, pomógł mi bardzo, ćwiczenia które mi zlecił codziennie wykonuję sumiennie, bardzo dziękuję ♥️
Tatiana B.