Kamil Gala

O mnie

osteopatia, fizjoterapia, kami gala

Kamil Gala

Jestem fizjoterapeutą i osteopatą. Ukończyłem studia magisterskie na Uniwersytecie Opolskim gdzie zaczęła się moja pasja do zawodu fizjoterapeuty. Już w trakcie studiów rozpocząłem naukę na Akademii Osteopatii, gdzie po ukończeniu 4-letniego cyklu kształcenia z medycyny osteopatycznej uzyskałem tytuł Osteopaty. Aktualnie szkolę się w zakresie metody kinezjologii stosowanej i energetycznej, która świetnie dopełnia moją pracę.

Swoją pasję do zawodu przekazuję moim studentom w Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu, gdzie wykładam anatomię oraz w Teb Edukacja w Wodzisławiu Śląskim, ucząc praktyki masażu i fizjoterapii.

Podstawą mojej pracy jest dokładne zebranie wywiadu oraz zbadanie pacjenta pod kątem bezpieczeństwa pracy. Wiele dolegliwości może mieć przyczynę w poważnej chorobie organicznej, w takim przypadku odsyłam Pacjenta do odpowiedniego specjalisty. Podejście to sprawia że nie pomagam każdemu pacjentowi, jednak wiem gdzie kończą się moje kompetencje i daję gwarancję bezpieczeństwa podczas terapii.

Gdy już wykluczymy poważne patologie – moja praca obejmuje holistyczną ocenę problemu. Zależnie od tego na jakim poziomie leży przyczyna dolegliwości, przebieg terapii będzie wyglądać inaczej. 

osteopatia, fizjoterapia, kami gala

Wolny czas (gdy się nie uczę) najchętniej spędzam aktywnie uprawiając amatorsko sporty takie jak: wędrówki górskie, paralotniarstwo, siłownia, jazdę na rowerze i rolkach, basen oraz zimą morsowanie.

Zdobyte certyfikaty i dyplomy: